mapa serwisu
zaloguj się - załóż konto
 Jesteś w >> Aktualności 

KOMUNIKAT DZIEKANATU STUDIÓW NIESTACJONARNYCH - WIECZOROWYCH

18.04.2018, 11:51

Uprzejmie informujemy, iż w dniu 23 kwietnia br. Dziekanat będzie nieczynny z powodu udziału pracownika w szkoleniu.

Seminarium naukowe na temat mediacji w konfliktach zbiorowych

18.04.2018, 10:51

W poniedziałek 23 kwietnia 2018 r. o godz. 11.30 w sali seminaryjnej w Centrum Informacji Naukowej i Bibliotece Akademickiej w Katowicach (ul. Bankowa 11a, poziom 2) rozpocznie się seminarium naukowe pt. "Trzy dekady mediacji w konfliktach zbiorowych w Polsce. Konstruktywna interwencja czy obligatoryjna uciążliwość?", będące podsumowaniem międzynarodowego projektu pt. "New European Industrial Relations (NEIRE) – Mediation system effectiveness for collective organizational conflicts: A comparative study in Europe". Patronat nad wydarzeniem objęło Polskie Stowarzyszenie Psychologii Organizacji (PSPO).

Liderem i międzynarodowym koordynatorem trzeciej edycji projektu NEIRE jest Katholieke Universiteit Leuven (Belgia), a jego wykonawcami w Polsce byli prof. zw. dr hab. Barbara Kożusznik (kierownik) oraz dr Małgorzata Chrupała-Pniak i mgr Michał Brol - pracownicy Zakładu Psychologii Pracy i Organizacji Uniwersytetu Śląskiego.

Osoby zainteresowane udziałem prosimy o rejestrację poprzez formularz: https://goo.gl/forms/3SZuGWG2K5doQ1rv2.

Program seminarium: http://www.us.edu.pl/sites/www.us.edu.pl/files/imce/wiadomosci/konf/neire_-_seminarium_naukowe_1.pdf.

Współpraca Uniwersytetu Śląskiego z Aresztem Śledczym w Katowicach

14.04.2018, 12:47

23 marca 2018 roku Rektor Uniwersytetu Śląskiego prof. dr hab. Andrzej Kowalczyk oraz Dyrektor Aresztu Śledczego w Katowicach ppłk Grzegorz Janik podpisali porozumienie o współpracy. Celem podstawowym porozumienia było ustalenie zasad i warunków dalszej współpracy w zakresie prowadzenia działalności dydaktycznej, badawczej i organizacyjnej w obszarze psychologii i prawa, ze szczególnym uwzględnieniem psychologii penitencjarnej. Współpraca obu środowisk już obecnie przynosi korzyści obu stronom, zarówno w zakresie kształcenia studentów, jak i prowadzenia działalności resocjalizacyjnej. Podmiotem inicjującym porozumienie był Zakład Psychologii Klinicznej i Sądowej Wydziału Pedagogiki i Psychologii Uniwersytetu Śląskiego. Z ramienia Wydziału koordynatorami są: dr hab. prof. UŚ Irena Pilch oraz mgr Wiola Friedrich z Zakładu Psychologii Klinicznej i Sądowej UŚ.

KOMUNIKAT DZIEKANATU STUDIÓW STACJONARNYCH

13.04.2018, 8:42

Uprzejmie informujemy, iż w dniach 30.04. i 2.05.2018 r. DZIEKANAT STUDIÓW STACJONARNYCH będzie nieczynny.

V Festiwal Psychoterapii pt. "Psyche i Soma"

09.04.2018, 20:42

Studenckie Koło Psychoterapii i Treningu Psychologicznego UŚ ma zaszczyt zaprosić Państwa na V Festiwal Psychoterapii zatytułowany "Psyche i Soma". Wydarzenie odbędzie się 17-18 kwietnia 2018 r. na terenie Wydziału Pedagogiki i Psychologii w Katowicach. Będzie to piąta odsłona prowadzonego przez nas cyklu wydarzeń związanych z psychoterapią i poszerzaniem świadomości psychologicznej. Głównym celem wydarzenia jest zwrócenie uwagi na to, jak ważna w naszym zdrowiu jest równowaga pomiędzy sferą psychiczną i cielesną. Pragniemy przedstawić to zagadnienie w szerokim spektrum dziedzin, które się z nim łączą. Zajmiemy się takimi tematami jak: neuropsychologia, psychodietetyka, Terapia Akceptacji i Zaangażowania ACT oraz neurofeedback.

Festiwal ma charakter konferencji otwartej, na której pojawią się wystąpienia z praktycznym wykorzystaniem wiedzy oraz zajęcia warsztatowe. Wydarzenie kierowane jest do psychologów, pedagogów, studentów oraz wszystkich osób zainteresowanych wspomnianą tematyką.

V Festiwal Psychoterapii jest bezpłatny, a zapisy dotyczą wyłącznie części warsztatowej. Więcej informacji o wydarzeniu i zapisy na warsztaty znajdą Państwo na stronie: https://www.facebook.com/events/191486244793149/

W razie jakichkolwiek pytań i wątpliwości zapraszamy do kontaktu mailowego: knpitp@gmail.com

z wyrazami szacunku,
Komitet Organizacyjny
V Festiwalu Psychoterapii "Psyche i Soma"

Zaproszenie na pokaz filmu - bezpłatne wejściówki

09.04.2018, 15:25

Zapraszamy na pokaz specjalny wielokrotnie nagradzanego filmu "The Square". Pokaz z prelekcją eksperta dra Mariusza Makowskiego odbędzie się 12 kwietnia (czwartek ) o godz. 20:00 w kinie Kosmos (Katowice, ul. Sokolska 66). Jest to wydarzenie towarzyszące II Ogólnopolskiej Konferencji Naukowej "Filmowe psycho-tropy" współorganizowanej przez Uniwersytet Śląski. Bezpłatne wejściówki będą wydawane bezpośrednio przed seansem w kinie dla osób zapisanych poprzez formularz: https://goo.gl/forms/6p7ukBNTiLidvYrm2.

KOMUNIKAT DZIEKANATU STUDIÓW STACJONARNYCH

09.04.2018, 11:00

Uprzejmie informujemy, iż w związku z inwentaryzacją druków Dziekanat Studiów Stacjonarnych od dnia 23 kwietnia br. do odwołania nie będzie wydawał:
- dyplomów,
- legitymacji elektronicznych,
- indeksów.

KOMUNIKAT DZIEKANATU STUDIÓW NIESTACJONARNYCH - WIECZOROWYCH

06.04.2018, 13:24

Uprzejmie informujemy, iż w poniedziałek 9 kwietnia br. Dziekanat Psychologii będzie czynny w godzinach 10.30 do 12.30.
Ponadto informujemy, iż w związku z inwentaryzacją druków Dziekanat Studiów Niestacjonarnych w okresie od 20.04.2018 r. do odwołania nie będzie wydawał:
- dyplomów ukończenia studiów,
- legitymacji elektronicznych (dla studentów I roku studiów),
- indeksów (dla studentów I roku studiów).

Zaproszenie dla studentów do współpracy z Aresztem Śledczym w Katowicach

05.04.2018, 19:50

Poszukiwani są studenci chętni do podjęcia współpracy z Aresztem Śledczym w Katowicach w zakresie prowadzenia programów resocjalizacyjnych dla osadzonych. Muzyka znajduje coraz częściej zastosowanie w działaniach profilaktycznych i terapeutycznych. Prowadząc oddziaływania resocjalizacyjne warto wskazać na istotny instrument wychowawczy jakim jest kontakt z muzyką. Zainteresowani studenci, mający pomysł na przeprowadzenie zajęć z wykorzystaniem muzyki proszeni są o kontakt z mgr Wiolą Friedrich (wiola.friedrich@gmail.com).

Spotkanie z nauką i życiem studenckim - fotoreportaż

04.04.2018, 10:47

21 marca 2018 roku odbyła się piąta, jubileuszowa edycja "Spotkania z nauką i życiem studenckim". Bardzo dziękujemy wszystkim pracownikom, doktorantom i studentom, którzy włączyli się w organizację tego wydarzenia! Zapraszamy do zapoznania się z fotoreportażem dostępnym na stronie głównej UŚ: http://www.us.edu.pl/node/647063.

V Spotkanie z nauką i życiem studenckim
(21 marca 2018)


Archiwum fotoreportaży znajduje się w dziale Instytut > Fotoreportaże.

XVI Ogólnopolski Festiwal Ekspresji "WOKÓŁ TEATRU"

28.03.2018, 8:13

9-11 kwietnia 2018 r. odbędzie się XVI Ogólnopolski Festiwal Ekspresji "WOKÓŁ TEATRU". Festiwal, jest niezmiennie, imprezą naukowo–artystyczną skupiającą propagatorów kultury, ludzi pasji tworzenia i poszukiwania nowych możliwości i wymiarów ekspresji. Tegoroczne wydarzenie koncentruje swą uwagę wokół teatru, w obszarach: artystyczno-estetycznych, edukacji, terapii, profilaktyki, rehabilitacji czy resocjalizacji. Program Ogólnopolskiego Festiwalu Ekspresji dostępny jest na stronie: http://www.festiwalekspresji.us.edu.pl/

Spotkanie dotyczące stypendiów w USA

23.03.2018, 17:52

Biuro Karier Uniwersytetu Śląskiego 27 marca br. o godz. 10:00 w auli K. Lepszego w budynku rektoratu UŚ organizuje spotkanie informacyjne z przedstawicielami Polsko-Amerykańskiej Komisji Fullbrighta nt. oferty stypendialnej i warunków, które należy spełnić, aby skorzystać z oferty. Spotkanie skierowane jest przede wszystkim do: pracowników naukowych oraz naukowo-dydaktycznych uczelni, doktorantów oraz absolwentów. Więcej informacji na stronie: http://bk.us.edu.pl/spotkanie-dotyczace-stypendiow-w-usa

studia wieczorowe - rejestracja na zajęcia

20.03.2018, 9:58

Przypominamy, iż począwszy od bieżącego semestru Studentów studiów niestacjonarnych - wieczorowych obowiązuje rejestracja na przedmioty w systemie USOS. Logowanie na zajęcia realizowane w semestrze letnim roku akademickiego 2017/2018 odbędzie się w terminie: 19 - 26 marca br.
Otworzone zostały następujące rejestracje:
I rok Przedmioty obowiązkowe - 2 sem. psychologii / niestacj. jednolite magisterskie
II rok Przedmioty obowiązkowe - 4 sem. psychologii / niestacj. jednolite magisterskie
III rok Przedmioty obowiązkowe i wybierane - 6 sem. psychologii / niestacj. jednolite magisterskie
III rok Praktyki po III roku - 6 sem. psychologii / niestacj. jednolite magisterskie
IV rok Przedmioty obowiązkowe i wybierane - 8 sem. psychologii / niestacj. jednolite magisterskie
IV rok Praktyki po IV roku - 8 sem. psychologii / niestacj. jednolite magisterskie
V rok Przedmioty obowiązkowe - 10 sem. psychologii / stacj. jednolite magisterskie

Instrukcja dotycząca rejestracji na zajęcia w systemie USOS dostępna jest na stronie:
https://usosweb.us.edu.pl/userfiles/file/USOSweb_rejestracje.pdf
Harmonogram rejestracji dostępny jest pod adresem:
https://usosweb.us.edu.pl/kontroler.php?_action=news/rejestracje/rejJednostki&jed_org_kod=0610

Art of Thinking

19.03.2018, 18:06

24 marca na Wydziale Biologii i Ochrony Środowiska odbędzie się konferencja "Art of Thinking". Tematem przewodnim będzie poznanie matematyczne - zarówno to w jaki sposób nasz mózg radzi sobie z liczbami, ale również to jak my radzimy sobie z badaniem mózgu za pomocą liczb. Więcej informacji na stronie http://artofthinking.com.pl/index.html

ZEBRANIE INFORMACYJNE DLA KANDYDATÓW DO WYJAZDÓW ERASMUS+

16.03.2018, 14:58

Wszystkich studentów zainteresowanych składaniem aplikacji w rekrutacji na wyjazdy na studia i praktyki w ramach programu Erasmus+ w roku bieżącym (ale również w przyszłości) zapraszamy na spotkanie informacyjne, które odbędzie się 21.03. (środa) o godzinie 9:00 w sali 105 (wejście przez 104). Podczas spotkania omówione zostaną zasady rekrutacji i pobytów. Będzie można uzyskać informację na temat dokumentacji i formalnych wymogów oraz praktyki życia w zagranicznej uczelni. Jest to jedyna okazja do spotkania w tym samym czasie z koordynatorami zarówno pionu pedagogiki, jak i psychologii, którzy będą obecni na spotkaniu. Na zebranie zostali zaproszeni również przedstawiciele głównego Biura Erasmus+ UŚ – czekamy na potwierdzenie udziału. A zatem jeżeli masz jakiekolwiek wątpliwości, pytania lub/i chciałbyś się dowiedzieć czegoś więcej czekamy na Ciebie w Pierwszy Dzień Wiosny. Godziny dziekańskie w tym dniu umożliwiają wszystkim chętnym uczestnictwo w wydarzeniu. Uczestnictwo jest szczególnie wskazane dla studentów pedagogiki i psychologii, którzy będą aplikować o wyjazd w bieżącym roku. Rozmowy kwalifikacyjne już 17 kwietnia! Szczegóły dotyczące dokumentacji rekrutacyjnej na ogłoszeniach przy odpowiednich sekretariatach Instytutów. Czekamy na Ciebie! mgr Maria Chełkowska-Zacharewicz, dr Monika Frania

Pokaż starsze wiadomości

Na skróty:KONTAKT
Sekretariat Instytutu oraz redakcja strony.

PLANY ZAJĘĆ
Aktualne plany zajęć.

ORGANIZACJA ROKU
Organizacja roku i terminy egzaminów.

PRACOWNICY
Strony pracowników Instytutu Psychologii.

USOS

Wirtualny dziekanat i protokoły.

MOODLE

Platforma Kształcenia na Odległość.

BIBLIOTEKI I BAZY DANYCH
Wejście do baz i informacje.

FOTOREPORTAŻE


KSIĄŻKI PRACOWNIKÓW
PROFIL W PORTALU FB


BIURO KARIER UŚ


PORTAL STUDENCKI UŚ


UNIWERSYTET ŚLĄSKI


WYDZIAŁ PEDAGOGIKI I PSYCHOLOGII


INSTYTUT PEDAGOGIKI


SAMORZĄD STUDENCKI


TELEWIZJA UŚ


WSPÓŁPRACA Z GOSPODARKĄ


23.02.2018, 18:17


Instytut Psychologii UŚ ul. M. Grażyńskiego 53 40-126 Katowice tel. (32) 3599 739 e-mail ips@us.edu.pl

Administracja serwisem: mgr Michał Brol, mgr Olga Tadla


Instytut Psychologii