mapa serwisu
zaloguj się - załóż konto
 Jesteś w >> Aktualności 

Komunikat dla Studentów IV roku studiów wieczorowych w sprawie Zaawansowanej Analizy Danych

24.02.2017, 11:03

W związku ze zmniejszeniem liczby grup z przedmiotu Zaawansowana Analiza Danych na studiach niestacjonarnych informujemy, że zajęcia we wtorek (dotychczas o godzinie 17:45 dla L1 oraz 19:30 dla L3) będą odbywać się tylko o godzinie 17:45. Zmiany zostaną wprowadzone od najbliższego wtorku, tj. 28 lutego.

Uwaga !!! Ważne informacje dotyczące planu zajęć dla studentów Psychologii dziennej i wieczorowej

22.02.2017, 13:05

1. Zajęcia z przedmiotu „Metodologia badań psychologicznych 1 ” (Ps1 i WPs1) prowadzone przez dr hab. Zbigniewa Spendla, będą odbywały się co tydzień w środę do 5 kwietnia włącznie.

2. Zajęcia z Przedmiotu „Etyka zawodu psychologa” (Ps3 i WPs3) prowadzone przez dr hab. Zbigniewa Spendla będą odbywały się co tydzień w środę. od 12 kwietnia do 7 czerwca włącznie.

3. Wykłady z przedmiotu „Statystyka w badaniach psychologicznych” (Ps2 i WPs2) prowadzone przez dr Damiana Grabowskiego, będą odbywały się co tydzień w poniedziałek do 3 kwietnia włącznie.

4. Wykłady z przedmiotu „Zaawansowana analiza danych” (Ps4 i WPs4) prowadzone przez dr Damiana Grabowskiego będą odbywały się co tydzień w poniedziałek od 10 kwietnia do 5 czerwca włącznie.

5. Zajęcia z przedmiotu „Laboratorium umiejętności społecznych” Ps1 będą odbywały się w blokach. Grupy, które widnieją obecnie na planie, mają zajęcia do 3 kwietnia włącznie, natomiast pozostałe grupy będą mieć zajęcia od 21 kwietnia do 9 czerwca włącznie.

Fakultet 3: Teoria i praktyka w terapii Gestalt

20.02.2017, 18:40

Krótkie zajęcia organizacyjne z Fakultetu 3 Teoria i praktyka w terapii Gestalt z dr Mariolą Paruzel-Czachura dla studentów studiów dziennych odbędą się we wtorek 28 lutego br. o godz. 9:00 w pokoju 320. Podczas spotkania zostaną ustalone terminy zajęć w formie zblokowanej. Zapraszam.

Warsztaty BK: "Think outside the box - warsztaty kreatywne"

20.02.2017, 14:44

Czujesz, że masz pokłady kreatywności w sobie, które chciałbyś rozwinąć? Zapraszamy na warsztaty „Think outside the box – warsztaty kreatywne”, które odbędą się w Biurze Karier już 27 lutego br. Zapisy: http://bk.us.edu.pl/warsztaty-bk-think-outside-box-warsztaty-kreatywne

LOGOWANIE NA ZAJĘCIA W SYSTEMIE USOS - informacja dla studentów PSYCHOLOGII studiów stacjonarnych

20.02.2017, 14:35

Przypominamy, iż od roku akademickiego 2016/2017 logowanie na zajęcia odbywa się w systemie USOS.
Logowanie na zajęcia realizowane w semestrze letnim odbywać się będzie w następujących terminach:
I i II rok: od 21 lutego br. godz. 18:00 do 3 marca br. godz. 23:00
III i IV rok: od 21 lutego br. godz. 18:30 do 3 marca br. godz. 23:00
Instrukcja dotycząca rejestracji na zajęcia w systemie USOS dostępna jest na stronie:
https://usosweb.us.edu.pl/userfiles/file/USOSweb_rejestracje.pdf
Harmonogram rejestracji dostępny jest pod adresem:
https://usosweb.us.edu.pl/kontroler.php?_action=news/rejestracje/rejJednostki&jed_org_kod=0610

Informacja dla Studentów IV roku (ścieżka specjalizacyjna: psychologia zdrowia i jakości życia)

16.02.2017, 8:33

Zajęcia organizacyjne z dr Renatą Kleszcz-Szczyrbą dla wszystkich grup laboratoryjnych odbędą sie w poniedzialek 20 lutego br. o godz. 11.30 (podczas wykladu). Obecność obowiązkowa.

Prof. zw. dr hab. Eugenia Mandal ekspertem IX Ogólnopolskiej Debaty o Zdrowiu Seksualnym

12.02.2017, 19:26

8 lutego br. w Warszawskim Uniwersytecie Medycznym odbyła się IX Ogólnopolska Debata o Zdrowiu Seksualnym, poświęcona dyskusji wyników badania "Seksualność Polaków 2017", przeprowadzonego przez prof. dr hab. Zbigniewa Izdebskiego i firmę Polpharma. Wydarzenie to wpisywało się w Ogólnopolski Program Zdrowia Seksualnego, kampanię społeczną, której celem jest promowanie zdrowia seksualnego i uświadamianie wpływu zaburzeń sfery seksualnej na funkcjonowanie społeczne, zawodowe i ogólny dobrostan człowieka. W debacie udział wzięli przedstawiciele środowisk naukowych, instytucji kultury, mediów, oraz praktyków prowadzących edukację seksualną. Przewodniczącym Komitetu Naukowego i Organizacyjnego Debaty był prof. dr hab. Zbigniew Izdebski. Ekspertem reprezentującym nauki społeczne była prof. zw. dr hab. Eugenia Mandal, kierownik Zakładu Psychologii Społecznej i Środowiskowej Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach. Zwieńczeniem wydarzenia była projekcja filmu "Sztuka kochania. Historia Michaliny Wisłockiej" oraz dyskusja z jego twórcami. Bliższe informacje poświęcone Debacie oraz fotoreportaż z wydarzenia można odnaleźć, klikając link.

Zapraszamy do współorganizacji "IV Spotkania z nauką i życiem studenckim"

06.02.2017, 18:38

21 marca br. (wtorek) na naszym Wydziale tradycyjnie planowane jest już "IV Spotkanie z nauką i życiem studenckim dla młodzieży szkół ponadgimnazjalnych" będące wspólną inicjatywą Instytutów i Katedr Wydziału Pedagogiki i Psychologii UŚ. Zapraszamy wszystkich Państwa pracowników, doktorantów i studentów do włączenia się w jego organizację, jednocześnie serdecznie dziękując za Państwa dotychczasowe zaangażowanie.

Uprzejmie prosimy wszystkich Państwa zainteresowanych poprowadzeniem warsztatów o przesyłanie swoich propozycji w formie uzupełnionego pliku (do pobrania) do niedzieli 19 lutego 2017 na adres:
kasiaslania@poczta.onet.pl (pracownicy, doktoranci, studenci kierunków i specjalności pedagogicznych oraz arteterapii)
brol.michal@gmail.com (pracownicy, doktoranci, studenci kierunków psychologia i ZZL)

Czas trwania jednego warsztatu to 75 minut (blok warsztatowy zaplanowany jest w godz. 11:30-12:45). Grupa docelowa warsztatów to młodzież szkół ponadgimnazjalnych lub nauczyciele zależnie od Państwa wyboru.

Poszukiwani są również Przewodnicy do oprowadzania po Wydziale, wskazywania odpowiednich sal warsztatów. W tytule wiadomości e-mail prosimy wpisać "PRZEWODNICY". Na zgłoszenia oczekuje: kasiaslania@poczta.onet.pl

Koła Naukowe chętne do organizacji własnego stoiska proszone są o kontakt z: kasiaslania@poczta.onet.pl

Komunikat Dziekanatu Studiów Niestacjonarnych

02.02.2017, 12:36

W czasie zimowej sesji egzaminacyjnej i przerwy międzysemestralnej (tj. w dniach 1 - 17.02.br.) dziekanat studiów niestacjonarnych dla studentów Psychologii czynny będzie od poniedziałku do środy oraz w piątek w godzinach 13.30 - 15.30 (z wyjątkiem 3 lutego br., kiedy to dziekanat będzie nieczynny).

I Konferencja Górnośląskiego Oddziału Polskiego Towarzystwa Psychoterapii Psychodynamicznej

01.02.2017, 20:31

18 marca 2017 r. w Hotelu Angelo w Katowicach odbędzie się I Konferencja Górnośląskiego Oddziału Polskiego Towarzystwa Psychoterapii Psychodynamicznej. Celem tego jednodniowego spotkania jest przybliżenie w części wykładowej wybranych aspektów teorii psychoanalitycznych, by w części warsztatowo-seminaryjnej przyjrzeć się temu w jakim wymiarze znajdują one odzwierciedlenie w pracy praktycznej. Warsztaty ze względu na swoją różnorodność będą ilustrowały dylematy z jakimi boryka się psychoterapeuta w swojej praktyce, w różnych jej obszarach zarówno wynikających z formy pracy np. z młodzieżą, grupą czy współpracy z lekarzem psychiatrą, jak i będących jej nieodzowną częścią czyli diagnozy (wywiad, mechanizmy obronne). Będzie także okazja do rozważań o skuteczności i ograniczeniach psychoterapii psychodynamicznej. Opłaty konferencyjna wynosi 180 zł, a dla studentów 150 zł. Informacje oraz formularz zgłoszeniowy dostępne są na stronie http://katowice.ptppd.pl/konferencja/

Konferencja naukowa pt. "Filmowe psycho-tropy" - zapraszamy pracowników naukowych, studentów i doktorantów

30.01.2017, 18:39

Od 26 do 27 kwietnia 2017 roku w Katowicach odbywać się będzie Ogólnopolska Konferencja Naukowa "Filmowe Psycho-Tropy". Pierwsza edycja z zaplanowanego cyklu konferencji organizowana jest pod hasłem "Zastosowanie filmów w edukacji i profilaktyce". Zgłoszenia czynnego uczestnictwa w wydarzeniu przyjmowane są do 3 marca. Organizatorzy przewidują również sesję studenckich wystąpień. Dla pracowników i studentów UŚ obowiązuje obniżona opłata konferencyjna. Organizatorami konferencji są Uniwersytet Śląski i Uniwersytet SWPS w Katowicach. Więcej informacji nt. konferencji odnaleźć można na stronie: http://www.swps.pl/konferencjafilmowepsycho-tropy Wydarzenie w portalu Facebook: https://www.facebook.com/events/1852446185024095/

III Katowickie Spotkania Psychometryczne: "Konteksty trafności testów psychologicznych"

27.01.2017, 15:03

Mamy przyjemność zaprosić Państwa na kolejną, już trzecią, edycję Katowickich Spotkań Psychometrycznych. Odbędą się one w dniach 11-13 października 2017 w Centrum Informacji Naukowej i Bibliotece Akademickiej w Katowicach. Organizatorem konferencji jest Instytut Psychologii Uniwersytetu Śląskiego Katowicach.

Katowickie Spotkania Psychometryczne są jak dotąd jedynym w skali kraju cyklicznym przedsięwzięciem naukowym skupiającym reprezentantów psychometrii, stosunkowo wąskiej i wysokospecjalistycznej subdyscypliny psychologicznej, umożliwiając im wymianę poglądów i doświadczeń oraz bezpośrednią dyskusję. Tematyka kolejnych, III Spotkań, koncentrować się będzie wokół problematyki trafności testów psychologicznych oraz zagadnień istotnie powiązanych z tą problematyką.

Serdecznie zapraszamy do aktywnego udziału w konferencji. Na abstrakty proponowanych przez Państwa wystąpień (referatów i plakatów) oraz zgłoszenia udziału biernego czekamy od 1 marca do 30 maja 2017 r. Zgłoszenie uczestnictwa będzie można dokonywać poprzez formularz na stronie internetowej konferencji: www.psychometria.katowice.us.edu.pl

Zapraszamy także do zapisywania się do naszego newslettera, poprzez którego wysyłać będziemy najnowsze informacje dotyczące konferencji: http://eepurl.com/cy2-Lr.

Więcej informacji znajdą Państwo na naszej stronie internetowej oraz w załączonym zaproszeniu.

AIESEC rekrutuje!

27.01.2017, 15:03

AIESEC rekrutuje na Śląsku! Jeśli chcesz robić coś więcej niż tylko studiować, ale też mieć wpływ na swoje lokalne środowisko i poznać wielu niesamowitych ludzi z całego świata dołącz do zespołu! 70 000 studentów z 2 400 uczelni w 122 krajach świata, wspieranych przez ponad 1 500 partnerów biznesowych. AIESEC to największa na świecie organizacja, która realizuje międzynarodowe programy praktyk i wolontariatu na poziomie lokalnym, narodowym i globalnym. Prowadzą ją młodzi ludzie, którzy każdego dnia rozwijają siebie i otaczające ich środowisko. Teraz możesz do nich dołączyć! Zgłoszenia przyjmowane do 31 stycznia: http://bk.us.edu.pl/aiesec-rekrutuje.

Skorzystaj z darmowego dostępu do kreatora CV

27.01.2017, 15:02

Portal InterviewMe dla studentów i absolwentów Uniwersytetu Śląskiego przygotował niespodziankę w postaci 90 dniowego darmowego kodu dostępu do generatora CV: http://bk.us.edu.pl/skorzystaj-z-darmowego-dostepu-do-kreatora-cv.

Szkolenie "Kreowanie pomysłów na biznes"

27.01.2017, 15:01

Jesteś przedsiębiorczy, masz ciekawe pomysły na biznes, ale nie wiesz od czego zacząć? Akademickie Inkubatory Przedsiębiorczości oraz Agora Bytom zapraszają na szkolenie „Kreowanie pomysłów na biznes” – pierwsze spotkanie w ramach cyklu bezpłatnych szkoleń „Kierunek Kariera”. Początek już 1 lutego 2017 r. Zapisy: http://bk.us.edu.pl/szkolenie-kreowanie-pomyslow-na-biznes-1.

Pokaż starsze wiadomości

Na skróty:

KONTAKT
Sekretariat Instytutu oraz redakcja strony.

PLANY ZAJĘĆ
Aktualne plany zajęć.

ORGANIZACJA ROKU
Organizacja roku i terminy egzaminów.

PRACOWNICY
Strony pracowników Instytutu Psychologii.

USOS

Wirtualny dziekanat i protokoły.

MOODLE

Platforma Kształcenia na Odległość.

BIBLIOTEKI I BAZY DANYCH
Wejście do baz i informacje.

FOTOREPORTAŻE


KSIĄŻKI PRACOWNIKÓW

PROFIL W PORTALU FB


BIURO KARIER UŚ


PORTAL STUDENCKI UŚ


UNIWERSYTET ŚLĄSKI


WYDZIAŁ PEDAGOGIKI I PSYCHOLOGII


INSTYTUT PEDAGOGIKI


SAMORZĄD STUDENCKI


TELEWIZJA UŚ


WSPÓŁPRACA Z GOSPODARKĄ


09.01.2017, 21:36


Instytut Psychologii UŚ ul. M. Grażyńskiego 53 40-126 Katowice tel. (32) 3599 739 e-mail ips@us.edu.pl

Administracja serwisem: mgr Michał Brol, mgr Olga Tadla


Instytut Psychologii